سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰
۰

831 سیل زده در منطقه سیستان اسکان اضطراری یافتند/از ارسال 6 فروند هلی کوپتر و قایق تا توزیع پتو و موکت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت:در بحث لجستیکی تاکنون 12 تیم امدادی، 10 خودرو، 2فروند هلی کوپتر و چهار فروند قایق در منطقه سیستان مشغول به ارائه خدمات هستند.
831 سیل زده در منطقه سیستان اسکان اضطراری یافتند/از ارسال 6 فروند هلی کوپتر و قایق تا توزیع پتو و موکت
به گزارش پهره ؛ رسول راشکی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: بر اثر سیلاب در شمال استان سیستان و بلوچستان تاکنون اقداماتی در بحث لجستیکی انجام شده به گونه ای که 12 تیم امدادی، 10 خودرو، 2فروند هلی کوپتر و چهار فروند قایق در منطقه سیستان مشغول به ارائه خدمات هستند.

وی بیان کرد: همزمان با شدت یافتن سیلاب ورودی به منطقه سیستان تمامی نیروهای هلال احمر در منطقه آماده باش کامل هستند تا خدمات را در کمترین زمان ممکن به هموطنان ارائه دهند چرا که این سیلاب غیرقابل کنترل افغانستان از اواخر اسفند ماه گذشته در منطقه سیستان جاری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در ادامه از توزیع 135 تخته موکت، 524 تخته پتو و نصب 135 دستگاه چادر در این منطقه خبر داد و گفت: برای اسکان اضطراری شهروندانی که روستاهای آنان درگیر آبگرفتگی و تخلیه شده چهار مکان امن (سه مدرسه و شهرک صنعتی هیرمند) در نظر گرفته ایم.

به گفته راشکی، در این اردوگاه ها تاکنون 18 خانواده اسکان دارند که سبد غذایی برای آنان تهیه و ارسال شده و مابقی شهروندان بنا به درخواست خود در منازل اقوام به سر می برند.

وی ادامه داد: تاکنون 157 خانوار در قالب 831 نفر در نقاط امن اسکان و انتقال داده شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در پایان از مردم خواست تا به هشدار های مربوط به سیلاب توجه کنند تا با همکاری آنان بتوان با سیلاب مقابله کرد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 423214
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *