جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ ۱۵:۱۸
۰

سستی و غفلت بدترین آفت اسلام است/ارتش و سپاه به صورت جهادی به یاری سیل زدگان شتافتند/در بحران سیل بیش از گذشته چهره امریکایی ها نمایان شد

امام جمعه ایرانشهر گفت: مسئولین دولتی در مدیریت این سیل آینده نگر نبوده و با کاخ نشینی به فکر کوخ نشینان نبودند.
سستی و غفلت بدترین آفت اسلام است/ارتش و سپاه به صورت جهادی به یاری سیل زدگان شتافتند/در بحران سیل بیش از گذشته چهره امریکایی ها نمایان شد
به گزارش پهره ؛ حجت الاسلام سیدشجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر با اشاره به آفات راه پرستش خداوند اظهار کرد: سستی و غفلت بدترین آفت اسلام است و اگر انسان سست و کم همت باشد و عزم جزمی نداشته باشد و غفلت زده باشد نمی تواند راه خدا را آنگونه که باید طی کند.

امام جمعه ایرانشهر بیان کرد: در اجتماع مسلمانان در جامعه اسلامی باید یک اصول و اتحادی حاکم باشد و مردم مسلمان باید با هم همبستگی داشته باشند تا در امنیت زندگی کنند.

وی ادامه داد: در جامعه اسلامی چون همه دوست یکدیگر هستند باید خیرخواه هم باشند و اگر اینگونه نباشد و امر به معروف و نهی از منکر نباشد جامعه اسلامی هویت خود را از دست می دهد.

حجت الاسلام ابطحی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی تصریح کرد: انسان مومن باید دائم به فکر امر به معروف باشد و امر به معروف نیز شرایطی دارد و اگر انسان بخواهد یک مومن را نصیحت کند باید در خلوت بوده و در انظار عمومی نباشد.

وی با اشاره به شروع ماه شعبان گفت: ماههای پربرکت رجب و شعبان مقدمه ای برای میهمانی خداست تا مسلمانان برای ماه رمضان آماده شوند.

امام جمعه ایرانشهر با اشاره به ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار نیز خاطرنشان کرد: این نامگذاری بسیار پرمعناست و همانگونه که امام حسین(ع) تمام زندگی خود را در راه خدا فدا کرد، پاسدار هم گام در راه مولایش حسین(ع) گذاشته و تنها به فکر خدمت به مردم است.

وی با اشاره به سالگرد شهادت امیر صیاد شیرازی بیان داشت: شهید صیاد شیرازی از شهدای برجسته است و اگر کسی بخواهد بفهمد ارتش ایران در چه راهی گام بر می دارد به زندگی ایشان نگاه می کند و هر انسانی که انقلابی زندگی کند الگویش می تواند شهید صیاد شیرازی باشد.

ابطحی با اشاره به سیل ویرانگر روزهای ابتدایی سال اظهار کرد: می طلبد که ما با تمام توان خود در خدمت این عزیزان باشیم و با وجود اینکه کوشش هایی نیز انجام شد اما باز هم دیدیم که مقام معظم رهبری ارتش و سپاه را خطاب قرار می دهد که به کمک سیل زده ها بشتابید و این دارای پیامی روشن است و این عزیزان نیز با تمام توان به یاری سیل زدگان شتافتند در حالی که مسئول اصلی دولت است.
 
وی ادامه داد: نکته دیگر در مدیریت این سیل، عدم آینده نگری مسئولین بود که به فکر کاخ ساختن در مناطق مرفه نشین بودند اما به فکر کوخ نشینان نبودند.

حجت الاسلام ابطحی در پایان خاطرنشان کرد: نکته قابل تامل دیگر در این سیل این بود که بیش از گذشته چهره پلید کدخدا نمایان شد و در حالی که بیشتر کشورها تمایل به ارسال کمک برای سیل زدگان داشتند اما امریکایی ها حاضر نشدند حتی یک حساب بانکی مختص این موضوع باز کنند تا کمک های بشر دوستانه به دست مردم سیل زده برسد.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 423186
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *