چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۲۶
۰

برنامه سوریه برای پرتاب اولین ماهواره به فضا

وزیر ارتباطات و فناوری سوریه از برنامه ریزی کشورش برای پرتاب اولین ماهواره به فضا خبر داد.
برنامه سوریه برای پرتاب اولین ماهواره به فضا
به گزارش پهره ؛ به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، ایاد الخطیب وزیر ارتباطات و فناوری سوریه در جریان بازدید از سازمان ملی سنجش از دور " GORS " گفت: سوریه شایستگی آن را دارد که در تحقیقات فضا حضور داشته باشد.
وی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری سوریه نقشه راهی را برای سوریه ترسیم کرده است تا برنامه ای فضایی و نظیر سایر کشورهای عربی اولین ماهواره خود را داشته باشد.
الخطیب گفت: ماهواره یکی از اهداف اصلی در آینده نزدیک خواهد بود.
مصر، عربستان، امارات، مغرب، الجزایر، قطر و عراق کشورهای عربی هستند که با همکاری سایر کشورها توانسته اند مامواره به فضا پرتاب کنند.
این درحالی است که یک برنامه نویس جوان سوری به نام معتز بالله حاکمی توانست سایتی را برای ارائه رایگان جدیدترین برنامه های رایانه ای و اپلیکیشن ها طراحی کرده و در خدمت عموم مردم این کشور قرار دهد.
وی در گفت وگو با خبرگزاری دولتی سوریه گفت: من کارم را به عنوان طراح سایت در شرکت های خارجی در بیرون از سوریه آغاز کردند و سپس سایت رایگان حاوی بایگانی بزرگی از برنامه ها و اپلیکیشن ها را ایجاد کردم که می توان به آسانی و بدون ثبت نام این برنامه ها را از آن دانلود کرد و این امر کمک زیادی به دانشجویان و متخصصان می کند.
حاکمی هم اکنون درحال کار بر روی دو سایت دیگر است که یکی از آنها حاوی بیش از 500 هزار عنوان کتاب دیجیتال مربوط به برنامه نویسی و دانش رایانه و دیگری حاوی برنامه های آموزشی نظیر فایل های ویدئویی آموزشی به زبان عربی درخصوص 45 زمینه علمی و فناوری است.
این خبرها حاکی از بهبود روزافزون اوضاع امنیتی سوریه در پی پیروزی‌های بزرگ  ارتش این کشور با کمک محور مقاومت در برابر گروه‌های تروریستی مورد حمایت آمریکا و متحدانش است.
انتهای پیام//
کد مطلب: 422806
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *