پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۲۰:۳۸
۰

سیستان و بلوچستان گنج بی پایان است/باید به وسیله هنر ، چهره واقعی این استان را به کشور مخابره کنیم/سرانه فرهنگی استان باید بیشتر شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اصحاب فرهنگ و هنر جنوب استان: عوامل حادثه تروریستی چابهار افرادی هستند که می‌خواهند از این استان یک چهره ناامن را نشان بدهند و نمی‌خواهند دارایی‌ها و ظرفیت‌های این استان کشف شود.
سیستان و بلوچستان گنج بی پایان است/باید به وسیله هنر ، چهره واقعی این استان را به کشور مخابره کنیم/سرانه فرهنگی استان باید بیشتر شود
به گزارش پهره ؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعدازظهر امروز در ادامه سفر استانی خود به استان سیستان و بلوچستان با حضور در جمع اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان ایرانشهر و جنوب استان، ضمن عرض تسلیت به موجب حادثه تروریستی چابهار و طلب صبر برای خانواده‌های شهداء و شفاء عاجل برای مجروحان این حادثه، گفت: عوامل حادثه تروریستی چابهار افرادی هستند که می‌خواهند از این استان یک چهره ناامن را نشان بدهند و نمی‌خواهند دارایی‌ها و ظرفیت‌های این استان کشف شود.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان گنج بی‌پایان است، کسانی که تلاش کردند این استان را با یک چهره خشونت‌بار یا چهره شهری که نماد حمل‌ونقل مواد متعفن مخدر است نشان دهند خیانت جبران‌ناپذیری به این منطقه می‌کنند. اگر حجاب‌های دروغینی که چهره واقعی سیستان و بلوچستان را پوشانده کنار زده شود گنج‌های بی‌پایان معنوی این استان نمایان می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان ذخایر بسیار ارزشمندی در حوزه‌های مختلف داشته و دارد. باید تلاش شود از طریق تورهای عکس و فیلم‌های کوتاه فرصت معرفی این استان را فراهم کرد تا چهره واقعی استان را به دنیا نشان داد.
صالحی بیان کرد: باید نظر گردشگران و سرمایه‌گذاران را به این استان معطوف کرد. این استان صدها اثر ثبت شده دارد که برخی از آنها ثبت جهانی هستند اما باید این آثار معرفی شود تا نگاه‌ها به این استان تغییر کند.
وی تاکید کرد: این استان مفاخر تاریخی و معاصر قابل توجهی دارد، نکوداشت آنها می‌تواند در معرفی استان بسیار موثر باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: نگاه وزارت ارشاد به استان‌های مرزی و به طور ویژه سیستان و بلوچستان که ریشه در تاریخ کهن ایران دارد نگاه عمیق و برنامه محور است.
صالحی در پایان گفت: ارتقا سرانه فضای فرهنگی نیز باید در دستور کار قرار بگیرد، فضاهای فرهنگی و پروژه‌های در دست احداث باید زودتر تکمیل شود و بر تعداد آنها نیز افزود شود.
گفتنی است در انتهای این مراسم از استاد شیرمحمد اسپندار یکی از معروفترین نوازندگان ساز دونلی و جمعی دیگر از هنرمندان موسیقی بلوچستان تجلیل به عمل آمد. انتهای پیام//
کد مطلب: 422774
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *