امسال 230 هزار تن خرما در استان برداشت شد/ ۴۰ هزار نفر مشغول کاشت و برداشت خرما

27 آبان 1397 ساعت 7:21

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: امسال 230 هزار تن خرما از سطح 57 هزار و 162 هکتار نخلستان های این استان برداشت و روانه بازار مصرف داخل و خارج کشور شد


به گزارش پهره ؛ اردشیر شهرکی، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه برداشت خرما در سیستان و بلوچستان از اواسط خرداد شروع شده و در آبان به پایان رسید اظهار داشت: ربی، مضافتی، هلیله، زاهدی، پیارم، نگال و کوتومی بیشترین ارقام خرمای تولیدی این استان را تشکیل می دهند.
وی افزود: خرمای برداشت شده امسال در سیستان و بلوچستان نسبت به سال گذشته به دلیل افزایش سطح کشت از 53 هزار هکتار به بیش از 57 هزار هکتار 27 هزار تن افزایش داشت.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: بیشترین نخلستان های استان در شهرستان های سراوان، ایرانشهر، نیکشهر و سیب و سوران واقع شده است. وی اظهار داشت: کشت خرما در سیستان و بلوچستان زمینه اشتغال افزون بر 40 هزار نفر را فراهم کرده است.
سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، مرکبات و غیره دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار هر سال توان تولید دو بار محصول را دارند.
انتهای پیام//


کد مطلب: 422681

آدرس مطلب: http://www.pahreh.ir/news/422681/امسال-230-هزار-تن-خرما-استان-برداشت-۴۰-نفر-مشغول-کاشت

پهره
  http://www.pahreh.ir