سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۰
۰

ابهام در کشته شدن مار افعی شاخدار/ یک مسئول: تحقیقات ادامه دارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که نمی دانیم این افعی در چه منطقه ای از شهرستان سرباز تلف شده نمی توان در مورد گونه و چگونگی تلف شدن آن اظهار نظر کرد، احتمال می رود این مار کشته نشده باشد.
ابهام در کشته شدن مار افعی شاخدار/ یک مسئول: تحقیقات ادامه دارد
به گزارش پهره ؛ به نقل از عصرهامون ، شب گذشته خبری در فضای مجازی مبنی بر کشته شدن یک مار افعی شاخدار در شهرستان سرباز منتشر شد که انتشار آن از یک سو باعث نگرانی مردم و از سوی دیگر منجر به آزرده خاطر شدن دوستداران حیات وحش شد.
در متن منتشر شده در فضای مجازی علت کشته شدن این مار، سم گران قیمت آن است که در مصارف دارویی و پادزهرهای برخی بیماری ها از آن استفاده می شود.
در همین راستا وحید پورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: در پی تماسی که با رئیس اداره محیط زیست سرباز گرفته ام، وی اظهار کرده که این عکس شبیه افعی شاخدار است که برآمدگی هایی روی سرآن مشاهده شده اما به طور قاطع نمی توان تایید کرد که افعی شاخدار باشد زیرا تشخیص آن از روی عکس سخت است.
به گفته این مسئول، از آنجایی که نمی دانیم این افعی در چه منطقه ای تلف شده نمی توان در مورد گونه و چگونگی تلف شدن آن اظهار نظر کرد، احتمال می رود این مار مرده نباشد چون خون اطراف به جثه آن نمی خورد با این حال موضوع در دست بررسی است.
پورمردان ادامه داد: از آنجایی که مردم از جرائم زیست محیطی مبنی بر کشتن حیات وحش واهمه دارند اطلاعات زیادی در اختیار همکاران ما قرار نمی دهند اما با این حال بررسی ها ادامه دارد تا بدانیم این افعی چه گونه ای داشته است.
انتهای پیام//
کد مطلب: 422585
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *