جزئیات جدید از وضعیت مرزبانان ربوده شده / مرزبانان به نزدیکی مرز افغانستان منتقل شدند

15 آبان 1397 ساعت 10:05

نماینده ایرانشهر: دولت پاکستان هنوز رسما مسئولیت حادثه میرجاوه را نپذیرفته است


به گزارش پهره ؛ محمدنعیم امینی فرد در توضیح آخرین اخبار و اطلاعات از حادثه ربوده شدن مرزبانان در میرجاوه، گفت : وضعیت مرزبانان ربوده شده از طرق رسمی یعنی وزارت امور خارجه، وزارت کشور و مرزبانی در بالاترین سطح دنبال شده است، از سوی دیگر معتمدین محلی‌، اقوام و طوایف هم موضوع را دنبال می‌کنند.
نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت و آشار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد : البته از نتایج سفر وزیر امور خارجه اطلاعی نداریم هرچند علی القاعده از نمایندگان استان یا نماینده میرجاوه باید وی را در این سفر همراهی می‌کردند.
دولت پاکستان هنوز رسما مسئولیت حادثه میرجاوه را نپذیرفته است
وی با بیان اینکه مرزبانان در خاک پاکستان هستند، تصریح کرد : مقامات پاکستانی وعده پیگیری این موضوع را دادند اما دولت پاکستان رسما مسئولیت این حادثه را نپذیرفته است و همچنان پافشاری می‌کند که این مرزبانان در خاک پاکستان نیستند یا دولت نمی‌تواند کاری انجام دهد.
مرزبانان ربوده شده به نزدیک مرز افغانستان منتقل شدند
امینی فرد یادآور شد: از سوی دیگر اطلاعاتی به ما رسیده که مرزبانان به نزدیک مرز افغانستان منتقل شدند و در نواحی مرز پاکستان و مرزبانان ربوده شده به نزدیک مرز افغانستان منتقل شدند، جایی که خاک پاکستان محسوب می‌شود اما دولت مرکزی تسلطی به این مناطق ندارد.
رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: امیدواریم هرچه زودتر این مرزبانان در سلامت و صحت کامل به کشور بازگردند، از تمام توان و ظرفیت رسمی و غیر رسمی هم برای این مسئله استفاده خواهیم کرد.
انتهای پیام//


کد مطلب: 422500

آدرس مطلب: http://www.pahreh.ir/news/422500/جزئیات-جدید-وضعیت-مرزبانان-ربوده-شده-نزدیکی-مرز-افغانستان-منتقل-شدند

پهره
  http://www.pahreh.ir