پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۲۵
۰

این افراد زودتر از همه موهایشان سفید می شود

متخصص پوست، مو و زیبایی درباره علت سفیدی مو و راهکار‌های درمانی آن توصیه‌هایی داشت.
این افراد زودتر از همه موهایشان سفید می شود
به گزارش پهره ؛ رویا گستری متخصص پوست، مو و زیبایی درباره سفیدی زودرس مو در جوانان بیان کرد: از نظر علم پزشکی اگر افراد زیر ۲۰ سال به سفیدی مو مبتلا شوند این سفیدی زودرس است و باید علت آن بررسی شده و در صورت نیاز درمان شود؛ در غیر این صورت سفیدی مو طبیعی بوده و مشکلی ایجاد نمی‌کند.
گستری در مورد علل سفیدی مو اظهار کرد:  ابتدا باید مسائل داخلی بدن از جمله فقر آهن، کمبود ویتامین گروه B و بیماری‌های خودایمنی از جمله تیروئید بررسی شود؛ اگر فرد در این زمینه مشکلی نداشت ژنتیک و بیماری لک وپیس دلایل دیگر سفیدی مو هستند.
متخصص پوست، مو و زیبایی با اشاره به درمان سفیدی مو با توجه به علل آن بیان کرد: اگر سفیدی مو بر اثر مسائل داخلی بدن باشد با مصرف دارو برطرف شده و در غیر این صورت علت آن ژنتیک و مسائل وراثتی است.
وی با تاکید بر مقاومت مو‌های سفید در برابر ریزش گفت: مو‌های سفید نسبت به مو‌های مشکی در برابر ریزش مقاومت بیشتری دارند و مشاهده می‌شود در افرادی که دچار ریزش موی عصبی هستند (مو‌ها به صورت سکه‌ای یا کامل می‌ریزد) مو‌های مشکی دچار ریزش شده و مو‌های سفید باقی می‌مانند؛ در این حالت تصور می‌شود که یکباره مو‌ها سفید شده اند.
گستری درباره رنگ کردن مو‌ها تصریح کرد: به طور کلی دکلره و رنگ کردن مو‌ها آسیب‌های شدیدی به آن‌ها وارد می‌کند، اما تاثیری در افزایش سفیدی مو ندارد.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام//
کد مطلب: 422489
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *