پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۰۴
۰
گزارشی از تجمع خریداران مسکن مهر در شهرستان زابل؛

مسکن مهری که با بی مهری مسئولانش مواجه شد/ تجمع کنندگانی که شورشگر خوانده شدند

مسکن مهر یکی از پروژه هایی است که دولت دهم به شدت پیگیر آن بود و با وجود آن توانست نیازمندان بسیاری را از نعمت خانه بهره مند کند.
مسکن مهری که با بی مهری مسئولانش مواجه شد/ تجمع کنندگانی که شورشگر خوانده شدند
مسکن مهری که با بی مهری مسئولانش مواجه شد/ تجمع کنندگانی که شورشگر خوانده شدند
به گزارش پایگاه خبری پهره یه نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ شمار زیادی از مردم حتی فکر اینکه روزی صاحبخانه شوند در ذهنشان خطور نمی کرد اما با وجود طرح مسکن مهر، خانواده های بسیاری صاحبخانه شدند هر چند در این بین دلال بازار و واسطه گری نیز تیشه ای به ریشه آن داشت.

با اتمام دولت دهم و شروع دولت تدبیر و امید سرنوشت مسکن مهر در هاله ای از ابهام فرو رفت و حتی مجوز آن باطل گشت تا خانواده ها مجددا از فکر خانه دار شدن محروم شوند.

هرچند پروژه ی مسکن مهر دارای معایب بیشماری بود اما از مزایای آن نمی توان چشم پوشی کرد.

متاسفانه مسکن مهر در این روزها با بی مهری بسیاری از سوی مسولان مواجه شده است و در این راستا انتظار می رود دولتمردان با تدبیر خود آن را به سرانجام رساندند تا وضعیت محرومین جامعه نیز روبه راه شود.

ظهر چهارشنبه تعدادی از متقاضیان مسکن مهر که با بی مهری مسولان مواجه شده بودند در محل دادگستری تجمع کرده تا شاید چاره ای بر درد آنان اندیشیده شود.

یکی از تجمع کنندگان در گفتگو با خبرنگار اوشیدا اظهار داشت: در سال ۱۳۸۶ در پروژه ی خانه های مسکن مهر که برای قشر کم درآمد جامعه بود ثبت نام کردیم و هر کدام از متقاضیان مبالغی مختلف از پنج تا ۱۰ میلیون تومان پرداخت کردیم به امید اینکه صاحب خانه شویم.

موسی کاظم پور ادامه داد: نه تنها صاحب خانه نشدیم بلکه اکنون آواره ی دادگاه و دادگستری شدیم.

وی افزود: پس از پرداخت پول، طبق قرار قبلی باید خانه ها را تحویل می گرفتین اما نه تنها خانه ای تحویل ندادند بلکه متواری شدند و در حال حاضر کسی نیست که پاسخگو باشد.

کاظم پور ابراز داشت: وقتی به مراجع مربوطه مراجعه می کنیم پاسخی مبنی بر اینکه، باید خود شرکت پاسخگو باشد دریافت کردیم، حتی وقتی به زاهدان هم مراجعه کردیم پاسخی مبتنی بر اینکه شرکت ثبت شده باید جوابگو باشند را دریافت کردیم.

وی تصریح کرد: حتی آقای قیصری ما را از دفترش بیرون کرد و گفت هرکجا پول دادید همانجا بروید در صورتی که دفتر شرکت در اداره مسکن بود.

کاظم پور با عنوان اینکه، در حال حاضر نه زمینی داریم، نه خانه و نه سندی بیان داشت: به فرمانداری هم که مراجعه کردیم و در جلسه ای که برگزار شد مصوب شد به هر کس زمین را با امتیاز آب و برق تحویل دهند تا خودمان بسازیم اما باز هم زیر حرفشان زدند و گفتند به ما ربطی ندارد.

کاظم پور اظهار داشت: در مراجعه ی بعدی به فرمانداری، ما را شورشگر خواندند و گفتند شما به فرمانداری هجوم آورده اید و ما را بیرون انداختند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر تعداد شاکیان این پرونده ۳۰۰ نفر است هرچند تعدادشان بیشتر از این رقم است چرا که نام شماری از آنان اصلا در پرونده ثبت تشده است.

کاظم پور گفت: خودم قبلا در سند و نقشه اسم داشتم اما اکنون در نقشه نگاه می کنم هیچ اسمی از من نیست.

وی در پیان عنوان کرد: خیلی از ما با همین مسئله آواره شدیم به طوری که خودم وام مهر امام رضا را برای مسکن مهر پرداخت کردم و حتی بعضی افراد برای پرداخت هزینه های مسکن مهر وام هایی با سود چند برابر برداشته اند به امید خانه دار شدن اما در پایان هیچ عایدشان نشد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 3015
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *