شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵
۰
​گفتگو با پدری که دخترش در فضای مجازی خبرساز شد

بیماری دخترم مسری نیست/ درمان "مریم" به زودی آغاز می شود

طی روزهای گذشته انتشار تصویر دختری حدوداً 7 ساله با چهره ای کاملاً متفاوت در فضای مجازی خبرساز شد و هر فرد و گروهی بسته به افکار و عقایدی که داشت نسبت به آن واکنش نشان داد.
بیماری دخترم مسری نیست/ درمان "مریم" به زودی آغاز می شود
به گزارش پهره ؛ طی روزهای گذشته انتشار تصویر دختری حدوداً 7 ساله با چهره ای کاملاً متفاوت در فضای مجازی خبرساز شد و هر فرد و گروهی بسته به افکار و عقایدی که داشت نسبت به آن واکنش نشان داد. عده ای خواستار رسیدگی مسئولان به این خانواده شدند و برخی از خیران نیز از عزم و اراده خود برای متقبل شدن هزینه های درمان این دختر بچه خبر دادند.
در این بین اما برخی افراد و گروه های معاند و تفرقه افکن در پی این بودند که از این قضیه بهره برداری سیاسی کنند و موضوع را به مسائل حاشیه ای مرتبط کنند که در این باره پایگاه خبری عصرهامون در گفتگو با پدر این کودک شرح ماجرا را از وی جویا شد که غلامی؛ پدر این دختر به خبرنگار ما گفت: مریم هفت ساله است اما به دلیل چهره ای که دارد امکان حضور در مدرسه برایش فراهم نشد چرا که مدیران مدارس معتقد بودند حضور او با این چهره در داخل کلاس درس دانش آموزان ابتدایی باعث ترس و وحشت آنها می شود و به همین دلیل او علیرغم اینکه به سن تحصیل رسیده اما از حضور در مدرسه باز مانده است.
غلامی درباره چرایی تبدیل شدن صورت مریم به وضع موجود گفت: دخترم تا سن حدود یک سال و 9 ماه که بود هیچ مشکلی نداشت اما پس از آن به یکباره لکه های سیاهی بر روی صورت وی ظاهر شد که با گذشت زمان چهره او به شکل حال حاضر رسید.
وی ادامه داد: برای درمان دخترم به همه بیمارستان های تهران- مشهد- زاهدان– کرمان و... مراجعه کرده ام و تمامی آزمایشات و سونوگرافی و پرونده پزشکی وی نیز موجود می باشد که به گفته همه اطباء، بیماری مریم ژنتیکی و نوعی مشکل پوستی است.
وی بیان کرد: پس از انتشار این تصاویر در فضای مجازی، خیران زیادی از نقاط مختلف کشور تماس گرفتند و اعلام کردند که حاضرند بیماری دخترم را با هزینه خودشان درمان کنند که در آخرین تماسی که گرفته شد یکی از اطباء در بیمارستانی مطرح در تهران بیان کرد که تمایل دارد تا تمامی مراحل درمان مریم را به صورت رایگان انجام دهد.
وی بیان کرد: خیران متعددی از استان های دیگر نیز با بنده تماس گرفته و اعلام کرده اند که در صورت مراجعه به این استان ها آمادگی دارند تا درمان مریم را آغاز کنند اما نکته اینجاست که بنده خواستار حمایت های دولتی هستم و از مسئولان می خواهم تا مریم را تحت پوشش قرار دهند چون هزینه رفت و آمد تا استان های دیگر و اقامت طولانی مدت در این استان ها برای بنده سخت و دشوار است.
غلامی تصریح کرد: ما در یک خانواده کم بضاعت در روستای محترم آباد از توابع شهرستان فنوج در استان سیستان وبلوچستان زندگی می کنیم که حتی اگر بخواهیم برای درمان به استان های دیگر مراجعه کنیم باز هم تامین هزینه ایاب و ذهاب و اسکان برایم دشوار است که اگر مسئولان یاری کنند طبیعتاً مراحل درمان دخترم هر چه زودتر انجام می شود.  
غلامی خاطرنشان کرد: دخترم به دلیل چهره ای که دارد کمتر می تواند در جمع هم سن و سالان خود حضور پیدا کند اما به طور کلی از لحاظ گفتار و کلامی مشکلی ندارد و بر اساس گفته دکترهای متعددی که به آنها مراجعه کرده ایم بیماری وی به هیچ وجه قابل سرایت به دیگران نیست و تنها یک بیماری ژنتیکی پوستی است.
وی در پاسخ به شایعات مطرح شده در فضای مجازی نیز تاکید کرد: حرف هایی که در فضای مجازی مطرح می شود شایعه و دروغ است و دختر من تنها یک بیماری ژنتیکی پوستی دارد که به لطف خیران مراحل درمانی او آغاز خواهد شد و امیدوارم هر چه زودتر بهبودی کامل نصیبش شود.  
انتهای پیام//
کد مطلب: 422549
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *