سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۰۵
۰

ابتکار به کارکنان اورژانس اجتماعی ایرانشهر قول تبدیل وضعیت داد/مدرسه خیرساز برای دختران جامانده از تحصیل افتتاح شد

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در جمع کارکنان اورژانس اجتماعی ایرانشهر از تبدیل وضعیت هزار و 700 نفر از کارکنان این سازمان درکشور خبر داد.
به گزارش پهره ؛ صبح امروز معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده به همراه استاندار به منظور شرکت در شورای اداری، بازدید از اورژانس اجتماعی، دیدار با بانوان نخبه ، بازدید از نمایشگاه صنایع دستی زنان ایرانشهری و افتتاح مدرسه برای دختران بازمانده از تحصیل به ایرانشهر سفر کرد .
وی در ابتدای ورود خود به این شهرستان مدرسه خیری مهربانی پارس6 ویژه دختران بازمانده در روستای چاه جمال را افتتاح کرد.
ابتکار در این مراسم یکی از اولویت‌های معاونت امور زنان و خانواده را حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل و پیگیری اجرای طرح خودیاری آموزش و پرورش درخصوص تقویت و حمایت از راه اندازی مدارس در مناطق محروم  عنوان کرد و گفت: این فضای آموزشی با 6 کلاس درس در مقطع ابتدایی برای دختران بازمانده از تحصیل در روستای چاه جمال در حاشیه شهر ایرانشهر راه اندازی شد. 
ابتکار در ادامه برنامه کاری خود در این سفر از اورژانس اجتماعی ایرانشهر بازدید و به کارکنان این خبر خوش را داد که در نامه ارسالی روز گذشته به رئیس سازمان اداری و استخدامی مقرر شد تعداد هزار و 700 نفر از نبروهای اورژانس اجتماعی سراسر کشور تبدیل وضعیت و از حالت شرکتی خارج شوند.
بازدید از نمایشگاه صنایع دستی زنان ایرانشهری گام بعدی معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده بود.
شایان ذکر است که چندی پیش ایرانشهر به عنوان شهر ملی سوزن دوزی کشور انتخاب شد.
 
همچنین معصومه ابتکار در شورای اداری ایرانشهر اظهار داشت: زنان نیمی از جمعیت سیستان و بلوچستان را تشکیل می دهند و باید به نسبت جمعیت خود مسئولیت پذیرفته و در امور مختلف از توانمندی های آنان استفاده شود.
وی اشتغال زنان را با کارآفرینی، ارتقای سطح مهارت ها و آموزش ها مرتبط دانست و افزود: در تلاشیم تا در زمینه بنگاه داری توانمندی ها و آموزش ها را برای کارآفرینی زنان ارتقا دهیم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: برای ارتقای مهارت آموزی زنان برگزاری دوره های آموزشی از طریق سازمان های مردم نهاد و دانشگاه در دستور کار این نهاد است.
وی با بیان اینکه رسیدگی و برنامه ‌ریزی برای خانواده در اولویت برنامه های دولت است افزود: خانواده هسته اولیه جامعه تلقی می ‌شود و محل پرورش نسل‌های آینده و کانون الهام‌ بخش حرکت رو به‌ جلوی کشور است.
ابتکار معضلات اقتصادی و اشتغال را از مهم ترین دلایل مشکلات خانوادگی عنوان کرد.
وی با بیان اینکه دولتمردان نگاه ویژه ای به ایرانشهر دارند افزود: برنامه های مختلفی در زمینه صنایع دستی و کشاورزی برای این شهرستان در نظر گرفته شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست زن را نماد مهربانی و عاطفه معرفی کرد و گفت: در شرایط فعلی خانم ها از لحاظ علمی پر انگیزه تر هستند.
سید دانیال محبی اظهار داشت: توانمندی خانم‌ها در مقایسه با آقایان کمتر نیست و در برخی حوزه ها بیشتر است.
وی افزود: امروزه شاهد هستیم مدیران زن با تدبیر و برنامه ‌ریزی برای سرافرازی کشور تلاش و موفقیت‌های بسیاری کسب کرده‌اند.
شایان ذکر است: در این نشست شماری از بانوان ایرانشهری کمبود امکانات رفاهی، ورزشی و خدماتی برای بانوان را از جمله مشکلات خود عنوان کردند.
انتهای پیام//
کد مطلب: 422451
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *